Skuteczne oczyszczanie organizmu z pasożytów

 

Skuteczne oczyszczanie organizmu z pasożytów

Oczyszczanie organizmu zazwyczaj kojarzone jest z usuwaniem toksyn. Tymczasem w ludzkim ciele często znajdują się również pasożyty, które nie tylko pochłaniają istotne substancje odżywcze, ale również same wydalają szkodliwe toksyny. Oczyszczanie organizmu z pasożytów zazwyczaj przeprowadza się dopiero wtedy gdy zostaną one wykryte w badaniu. Warto jednak pamiętać, że badania tego typu nie zawsze są miarodajne. Jeśli pojawiają się takie objawy jak obniżenie nastroju, zmęczenie, bóle brzucha i głowy, należy nie tylko wykonać badania, ale także oczyścić organizm profilaktycznie. Naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów jest obecnie jak najbardziej możliwe i skuteczne, dlatego warto skorzystać z tej metody. Więc jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Spis treści:

Jak oczyścić organizm z pasożytów?

Jak informuje i zaleca portal abc Zdrowia, przede wszystkim konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diety. Wszelkiego typu przetworzone produkty są idealną pożywką dla pasożytów, dlatego też wiele osób, które mają z nimi problem, odczuwa zwiększony apetyt na słodycze. Wyeliminowanie tego typu pokarmów z diety znacznie ogranicza możliwość trwałego występowania pasożytów.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby

W przypadku, gdy chce się przeprowadzić oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby zalecają codzienne jedzenie czosnku oraz pestek dyni. W celu przeprowadzenia bardziej efektywnej kuracji niezbędne jest zastosowanie dużej ilości czosnku, zalanej wodą z kiszonych ogórków.

Inną metodą jest zmielenie dużej ilości pestek dyni i zjedzenie ich w formie kaszki na czczo. Ta druga metoda jest znacznie bezpieczniejsza, ponieważ zawarte w pestkach dyni związki miedzi paraliżują pasożyty. Specjalna dieta podczas kuracji przeciw pasożytom oznacza również, że wykluczone jest przyjmowanie w tym czasie suplementów witaminowych. Zawarte w nich odżywcze substancje będą bowiem wchłaniane przez pasożyty, co może nam utrudnić terapię.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami

Najbardziej znanym ziołem, które umożliwia pozbycie się pasożytów z przewodu pokarmowego jest piołun. Czasami w tym celu powinniśmy stosować również wrotycz. Jednak ze względu na możliwe zatrucie zaleca się obecnie, by używać go wyłącznie w przypadku pasożytów zewnętrznych. Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami może być jedynie wspomagające w stosunku do specjalnej diety. Jeśli właściwe żywienie nie zostanie zachowane, pasożyty mogą nadal pozostawać w przewodzie pokarmowym pomimo zastosowania ziół.

Jak się pozbyć pasożytów z organizmu suplementami?

Oczyszczanie organizmu z robaków wymaga czasem również użycia specjalnych suplementów. Tego typu preparaty zawierają zazwyczaj mieszankę ziół, która ma na celu usunięcie pasożytów w jak najbardziej skuteczny sposób. Decydując się na taką kurację należy jednak pamiętać, by stosować preparat zgodnie z instrukcją. Środki przeciw pasożytom mogą mieć formę tabletek, kapsułek lub kropli. Ze względu na to, iż smak tego typu preparatów jest zazwyczaj niezbyt przyjemny, najlepiej jest zdecydować się na tabletki lub kapsułki. Krople podaje się zazwyczaj dzieciom, ze względu na łatwiejszy sposób dawkowania. Naturalne środki przeciw pasożytom często są sprzedawane nie tylko osobno, ale także w zestawach do oczyszczania organizmu.

Źródła:
  1. Małecka, Izabela, and Zbigniew Staszewski. “Woda czynnikiem życia każdego organizmu.” Zeszyty Naukowe. Inżynieria Lądowa i Wodna w Kształtowaniu Środowiska (2015): 101-107.
  2. Mystkowska, Iwona, and Krystyna Zarzecka. “Wartość odżywcza i prozdrowotna słonecznika bulwiastego (Helianthus tuberosus L.).” Postępy Fitoterapii 2 (2013): 123-126.

Dodaj komentarz