Odtruwanie organizmu – sprawdzone metody

 

Odtruwanie organizmu

Organizm człowieka jest nieustannie narażony na negatywne skutki środowiska, odżywiania, leków i nałogów takich jak alkohol i nikotyna, które pozostawiają ślad nie tylko na wyglądzie, ale także zatruwają organizm toksynami. Dlatego warto przeprowadzić skuteczne oczyszczanie organizmu uwalniając narządy wewnętrzne, tkanki i struktury przed ich szkodliwym działaniem.
Spis treści:

Jak odtruć organizm? Wszystko zależy od rodzaju toksyn, którymi zatruliśmy organizm

Funkcja ta jest wykonywana przez ciało doskonale, z wyjątkiem przypadków, gdy jakikolwiek organ przewodu pokarmowego lub układu moczowego nie może w pełni działać. To wtedy odtrucie organizmu odbywa się z powodów medycznych, we wszystkich innych przypadkach wyłącznie z inicjatywy danej osoby.

Jak oczyścić organizm z alkoholu?

Konsekwencje zatrucia alkoholowego dotyczą wszystkich narządów, ponieważ napoje alkoholowe działają ogólnoustrojowo na organizm ludzki. Aby wdrożyć, odtruwanie organizmu z alkoholu trzeba zrozumieć, że oczyszczenie jest wymagane w przypadku, gdy osoba spożywała kiedyś dużą ilość alkoholu. Sposoby na oczyszczenie organizmu z alkoholu muszą obejmować kilka warunków a mianowicie:

 1. Uzupełnianie płynów. Alkohol wywołuje zaburzenia w metabolizmie wody, a część z nich jest wydalana przez układ wydalniczy, dlatego ważne jest nie tylko wypełnienie niezbędnej objętości płynu, ale także jego stałe wchodzenie do organizmu. W tym celu nadaje się, jako zwykła lub mineralna woda i ciepła herbata, herbata ziołowa, kompoty, napoje owocowe.
 2. Usuwanie toksyn. Produkty rozpadu alkoholu są toksyczne dla zminimalizowania jest konieczne stosowanie sorbentów: środki wiążące dające odtruwanie organizmu ze szkodliwych substancji.
 3. Witaminy pomagają organizmowi walczyć z produktami rozpadu alkoholu, z których głównym jest kwas askorbinowy. Połączenie witaminy C i E przyspiesza proces oczyszczania, a także ma korzystny wpływ na naczynia, wzmacniając ich ściany.

Oczyszczanie organizmu po rzuceniu palenia

Oczyszczanie organizmu z nikotyny może być pierwszą i zarazem ostatnią próbą zerwania z tym szkodliwym nałogiem. Ta metoda polega po prostu na wydaleniu osadzających się w ustroju toksyn, w szczególności pozostałości uzależniającej nikotyny.

Jak przeczyścić organizm, aby usunąć szkodliwe związki nikotyny z organizmu?

Do tego potrzebujemy trzech rzeczy: odpowiednia dieta wspomagana ziołami, aktywność fizyczna i dużo cierpliwości. Całkowite oczyszczenie z nikotyny wymaga czasu i systematyczności. Jednak wysiłki zaprocentują i być może na zawsze pozwolą uwolnić się od papierosów. W tym wypadku sprawdzi się, zielona herbata, rumianek, lucerna, żółta akacja i kwaśny winian potasu. Zdrowa dieta pomoże zachować równowagę po rzuceniu nałogu. Kuracja oczyszczająca organizm przeprowadzona za pomocą soków naturalnych, bogatych w antyoksydanty takie jak witamina C, A i E uzupełniaj poziom wapnia jest optymalna.

Naturalne preparaty na odtrucie organizmu

 • Pokrzywa zwyczajna jest moczopędna, leczy jelita i trzustkę. Pokrzywa ma efekt, który zmniejsza potrzebę spożywania alkoholu.
 • Wywar z owsa. Ma korzystny wpływ na funkcję przewodu żołądkowo-jelitowego, w którym zlokalizowana jest większość szkodliwych substancji, więc jego działanie można nazwać układowym.
 • Odwar z korzeni mniszka lekarskiego posiada działanie moczopędne i doskonale radzi sobie z toksynami.
 • Sok z buraków z dodatkiem oleju roślinnego. Nie tylko ma korzystny wpływ na naczynia, ale także powoduje przeczyszczenie organizmu, więc nie należy go używać, gdy trzeba iść do pracy.

Czy jednodniowe oczyszczanie organizmu jest możliwe?


Wiele osób zastanawia się, jak odtruć organizm w ciągu jednego dnia, ale trzeba przyznać, że jest to skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn i dobry sposób na jego wzmocnienie i poprawę samopoczucia. W trakcie 24-godzinnego detoksu specjaliści zalecają przyjmować duże ilości płynów:

 • wodę,
 • ziołowe herbaty z pokrzywy,
 • mięty,
 • szałwii,
 • kopru włoskiego.

To o wiele bardziej przyjemna alternatywa, dzięki której w pełni można zadbać o szybkie oczyszczanie organizmu.

Tabletki na oczyszczenie organizmu

Dostępne na rynku tabletki oczyszczające organizm zawierają materiał roślinny i niszczą bakterie, toksyny, alkohol, nikotynę, sole metali ciężkich. Tabletki z węglem aktywnym są w stanie oczyścić organizm poprzez wiązanie i usuwanie toksyn.

Kompozycje naturalnych składników np. mniszka lekarskiego, fiołka trójbarwnego, aloesu oraz pokrzywy, zawarte w tabletkach powodują odtruwanie organizmu z toksyn. Skuteczne tabletki na oczyszczenie organizmu gwarantujące osiągnięcie efektu odtrucia to Detoksex, przywracający prawidłowe funkcje narządów wewnętrznych.

Źródła:
 1. Mazur, Piotr. “Promocja zdrowego stylu życia w programach szkolnych na Białorusi.” (2016).
 2. Mystkowska, Iwona, and Krystyna Zarzecka. “Wartość odżywcza i prozdrowotna słonecznika bulwiastego (Helianthus tuberosus L.).” Postępy Fitoterapii 2 (2013): 123-126.

Dodaj komentarz