Jak oczyścić jelita? Kilka podstawowych zasad

 

Jak oczyścić jelita? Kilka podstawowych zasad

Właściwy sposób życia, sport, ekologiczna żywność, hartowanie dzieci i dorosłych oraz świeże powietrze to gwarancja zdrowia. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na długie spacery po lesie, nie każdy znajdzie czas na sport, a ekologiczne jedzenie jest teraz dość drogie. Powietrze jest brudne, sprzęt biurowy wytwarza szkodliwe promieniowanie, nerwowa praca powoduje stres. Wszystko to prowadzi do gromadzenia się toksyn w organizmie i to w dużych ilościach. W wyniku tego organizm szybciej się zużywa, narasta zmęczenie, zdrowie się pogarsza. Dlatego od czasu do czasu konieczne jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Osoby odczuwające objawy zatrucia organizmu poszukują odpowiedzi na pytanie, czym oczyścić jelita?
Spis treści:

Więcej niż jeden sposób w jaki oczyścić jelita

Złogi znajdujące się w jelitach wywołują wiele problemów i aby się ich pozbyć, należy oczyścić z nich organizm pozbywając się jednocześnie z toksyn. W przeciwnym wypadku może dojść do takich dysfunkcji organizmu jak:

 • Zmniejszone funkcje ochronne ciała
 • Wczesne starzenie się
 • Ujawnianie się alergii
 • Sucha skóra
 • Zawały serca
 • Migreny
 • Ciągłe uczucie zmęczenia
 • Utrata apetytu
 • Zwiększone pragnienie
 • Ogólne pogorszenie stanu włosów itp.

Aby uniknąć takich problemów zdrowotnych należy skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, co na oczyszczenie jelit jest najbardziej skuteczne.

Podstawowe zasady przynoszące dobry efekt oczyszczania organizmu z toksyn to:

 1. Jeść zdrową żywność, po wyłączeniu tłuszczu i smażonych potraw
 2. Zapewnić ciału aktywność fizyczną
 3. Przeprowadzać aromaterapię z ulubionymi olejkami
 4. Zażywać relaksujących kąpieli lub skorzystać z sauny
 5. Wypić szklankę wody pół godziny przed śniadaniem, aby poprawić czynność nerek
 6. Obowiązkowy sen przez osiem godzin dziennie
 7. Używać produktów naturalnych i suplementów diety oczyszczających organizm z toksyn.

Naturalne produkty to: buraki, marchew, sok z cytryny, grejpfruty i pomarańcze, figi, kapusta, czarna rzodkiew, jabłka, seler, papryka. Warzywa powinny być spożywane na surowo. Po dwóch tygodniach można poczuć lekkość w ciele oznacza to, że udało ci się przynajmniej częściowo oczyścić organizm z toksyn.

Jak oczyścić jelita domowym sposobem?

Całkowite usunięcie toksyn i złogów z organizmu zajmuje dużo czasu, ponieważ gromadzą się one nie przez dłuższy czas. Ale wiedząc, co na przeczyszczenie jelit zastosować można doprowadzić do pozytywnych rezultatów.

Jak przeczyścić jelita z toksyn za pomocą otrębów?

Natura sama spełniła marzenia człowieka, aby pozostał zdrowym i stworzyła doskonały produkt do oczyszczania ciała z toksyn. Otręby działają w podobny sposób jak celuloza mikrokrystaliczna. Otręby, czyli włókno nie jest trawione, ale pęcznieje w żołądku i wymiata złogi, zwalcza toksyny, i inne substancje negatywne, które nagromadziły się w organizmie. Zwykle otręby są spożywane na pół godziny przed każdym posiłkiem, to znaczy 3 razy dziennie. Objętość to dwie duże łyżki, pożądane jest, aby popić otręby pół litrem wody.

Jak wyczyścić jelita za pomocą włókien zawartych w jadalnych nasionach zbóż?

Oczyszczenie organizmu z toksyn z użyciem nasion zbóż jest przydatne i pożywne. Kasza, ryż, jęczmień, gryka, płatki owsiane, są bogate we włókna, które sprawdzają się w oczyszczaniu jelit, odżywiają organizm i nasycają korzystnymi pierwiastkami śladowymi.

Jak szybko oczyścić jelita z toksyn za pomocą siemienia lnianego?

Nasiona lnu zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i błonnik. Po dodaniu do żywności, nasiona oczyszczają jelita w naturalny sposób, a jako bonus przyczyniają się do zapobiegania nowotworom i cukrzycy. Istnieje wiele sposobów na oczyszczenie jelit za pomocą siemienia lnianego. Dwa najbardziej popularne to:

Rozdrobnione nasiona miesza się z miodem lub jogurtem lub dodaje bezpośrednio do żywności
Przygotowuje się wywar: szklankę nasion zalać 3 litrami wrzącej wody, pozostawić na dwie godziny w kąpieli wodnej i odcedzić. Pić do 6 razy dziennie po jednej szklance. Pełny cykl oczyszczenia wynosi cztery tygodnie.

Jak oczyścić jelito grube za pomocą celulozy mikrokrystalicznej?

Celuloza mikrokrystaliczna to środek, który oczyszcza organizm z toksyn. Jest ona rodzajem gąbki, która może skutecznie wchłaniać toksyny, a następnie usuwać je z ekskrementami. A jednocześnie działa jak pędzel, całkowicie oczyszczając ściany przewodu pokarmowego. Jeśli ktoś wybierze tę metodę, musi ściśle przestrzegać reżimu picia (60 ml na kilogram wagi), ponieważ niedobór płynu doprowadzi do zaparć.

Źródła:
 1. Bijoś, Artur, Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, and Artur Mazur. “Diagnostyka i leczenie czynnościowego zaparcia stolca u dzieci ze szczególnym uwzględnieniem czynnościowej retencji stolca.” Pediatria Polska 82.8 (2007): 642-646.
 2. Hassan, C., et al. “Przygotowanie jelita do kolonoskopii: Zalecenia Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Przewodu Pokarmowego.” Gastroenterologia Kliniczna. Postępy i Standardy 5.2-3 (2013): 123-136.

Dodaj komentarz