Co na oczyszczanie organizmu wybrać dla zdrowia?

 

Co na oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne, ponieważ obecnie środowisko naturalne jest mocno zanieczyszczone, co odbija się również na zdrowiu. Dzięki skorzystania z metody oczyszczania organizmu możliwe jest zapobieganie wielu dolegliwościom i chorobom. Często wystarczy jedynie wprowadzić do codziennej diety odpowiednie produkty, by odczuć dużą zmianę samopoczucia. 
Spis treści:

Czym oczyścić organizm? W jaki sposób można to zrobić skutecznie i bezpiecznie

Odpowiedzią na pytanie: co na oczyszczenie organizmu jest przede wszystkim woda. Picie dużych ilości czystej wody znacznie wspomaga ogólne działanie organizmu. Niektórym osobom wystarczy picie jednej szklanki wody więcej niż zwykle, by zniknęły takie dolegliwości jak bóle głowy czy zmęczenie. Bez względu na stosowaną metodę i preparaty na oczyszczanie organizmu picie odpowiednich ilości wody powinno stać zawsze na pierwszym miejscu.

Drugim popularnym środkiem detoksykującym jest cytryna!

Jak wskazuje portal Poradnik Zdrowia, dobrym pomysłem na detoks może być też woda… z cytryną! Oczyszczanie organizmu cytryną można przeprowadzić na co najmniej dwa sposoby. Jeden z nich to codzienne picie ciepłej wody z cytryną rano na czczo. Drugi to picie samego soku kilka razy dziennie, przez określony czas. Oczyszczanie organizmu wodą i cytryną ma na celu przede wszystkim ułatwienie wydalania toksyn rozpuszczalnych w wodzie. Natomiast picie samego soku często stosowane jest między innymi w celu oczyszczenia wątroby.

Tak zwane kuracje cytrynowe należy jednak stosować ostrożnie, ponieważ w niektórych przypadkach mogą wywoływać skutki uboczne. W przypadku stosowania kuracji cytrynowej mogą obejmować na przykład bóle woreczka żółciowego (jeśli jest on zanieczyszczony kamieniami), a także ból żołądka (w przypadku zapalenia). Ogólne objawy oczyszczania organizmu to zwykle wysypka oraz biegunka. Obecnie oprócz cytryny popularne jest także oczyszczanie organizmu sodą. Warto jednak pamiętać, że taka kuracja nie powinna trwać długo, a wody z sodą nie należy pić zaraz przed lub po posiłku.

Oczyszczanie organizmu sokami innymi niż cytryna

Należą do nich między innymi:

  • sok z buraka,
  • jarmużu,
  • szpinaku.

Istotne jest jednak to, by użyć świeżo wyciśniętego soku, a ponadto produkty, z których można uzyskać koktajle oczyszczające organizm powinny pochodzić z uprawy ekologicznej. Oczyszczanie organizmu sokami, tak samo jak w przypadku soku z cytryny, nie jest jednak dedykowane każdemu. Istnieją także inne napoje oczyszczające organizm. Należą do nich między innymi herbaty ziołowe. Herbata na oczyszczenie organizmu zawiera zazwyczaj takie substancje jak:

  • kozieradka,
  • cynamon,
  • imbir,
  • zielona herbata.


W sklepach ze zdrową żywnością można kupić gotowe herbaty oczyszczające organizm, ale można także sporządzać mieszanki samodzielnie.

Gdy weźmiemy się za oczyszczanie organizmu objawy mogą nas zaskoczyć!

Na oczyszczenie organizmu można stosować także inne produkty żywnościowe. Nierafinowany olej kokosowy pomaga oczyścić organizm z grzybów. Warto jednak pamiętać, że kiedy standardowe produkty oczyszczające organizm nie wystarczą, warto włączyć do kuracji odpowiednie suplementy, takie jak choćby tabletki Detoksex, które wspomagają cały proces. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku takiego procesu jak oczyszczanie organizmu objawy mogą być bardzo nieprzyjemne i warto skrócić czas ich występowania.

Źródła:
  1. czym lekarze Ci, O. “Terapia Gersona: dieta, która wygrywa z rakiem.” American Journal of Cancer 24 (1935): 839.
  2. Show, George Bernard. “Czy woda może być JEDYNYM lekiem?.”

Dodaj komentarz